65+ vakcinacijos priemonių planas

Atsižvelgiant į senjorų pažeidžiamumą COVID-19 virusui, itin didelį šios amžiaus grupės mirtingumą, siekiant apsaugoti kuo daugiau vyresnio amžiaus piliečių, LR Vyriausybė prioritetu laiko kuo platesnę šios amžiaus grupės vakcinaciją. Labai svarbu užtikrinti, kad nemokama vakcina pasiektų kuo daugiau senjorų visos šalies mastu, tiek miestuose, tiek atokiausiose, sunkiausiai pasiekiamose vietose.  

Parengėme keletą  logistikos ir komunikacijos sprendimus apimančių priemonių, kurios galėtų paskatinti aktyvesnę Lietuvos piliečių amžiaus grupės 65+ vakcinaciją per artimiausias savaites.

Siekiant palengvinti logistiką:

NUMATYTA VEIKLA  PRIEMONĖ 
Senjorų pavežėjimas iki vakcinavimo vietos/Vakcinavimo komandų atvežimas iki senjorų naudojant Geltonuosius autobusiukus LR Švietimo ir mokslo ministerija užtikrino galimybę, esant poreikiui naudoti geltonuosius autobusiukus senjorams pavežėti iki vakcinavimo vietos ir/arba atvežti vakcinavimo komandas pas atvykti negalinčius senjorus.  

Tam LR Vyriausybės posėdyje pirmadienį, balandžio 12 d., bus patvirtintas LRV karantino nutarimas sudarantis prielaidas vakcinacijos tikslu vežti neribotą skaičių žmonių bei parengtas ir patvirtintas Operacijų vadovo sprendimas. Planuojama, kad viskas įsigalios nuo antradienio.

LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija informuos savivaldybių švietimo skyrius apie šią galimybę.

LRVK informuos merus.

Vakcinuotojo atvežimas pas senjorus – mobilios brigados (Lietuvos Kariuomenės medikai). LR Krašto apsaugos ministerija numato suformuoti mobiliąsias brigadas, kurios esant poreikiui gali atvykti į savivaldybę ir nuvykti vakcinuoti senjorus, kurie patys negali pasiekti vakcinavimo vietų. 

Priemonė rengiama.

Vakcinavimo vietų plėtra – laikinų vakcinavimo stotelių įrengimas Lietuvos regionuose  Nacionalinis kraujo centras pasirengęs įrengti mobilias vakcinavimo stoteles savivaldybėse nurodytoje vietoje, nurodytu metu.  Turimos keturios palapinės, kuriose komandos gali dirbti lauke esant ne mažiau nei 17 laipsnių šilumos. 

Priemonė rengiama.

 

Siekiant palengvinti komunikaciją apie vakcinavimo procesą 

NUMATOMA VEIKLA  ATSAKINGA INSTITUCIJA 
Informaciniai lankstinukai apie vakcinas ir vakcinavimo procesą savivaldybėse bus išplatinti kartu su pensijomis.  Lankstinukai bus pradėti platinti ketvirtadienį, balandžio 16 d., planuojama, kad bus pasiekta iki 100 000 iš 220 000 galimų kontaktų. 
Skambutis SODRA turimais kontaktais senjorams, su kvietimu vakcinuotis. Parengta žinutė, kurią SODRA kontaktų centras perduos senjorams, taip pat parengtas, su SODRA teisininkais ir SAM suderintas operacijų vadovo pavedimas, būtinas šiai veiklai atlikti. Veiklos įgyvendinimas numatytas artimiausiu metu.
Planuojamas laiškas nuo LR Vyriausybės su kvietimu vakcinuotis (veiklą numatoma vykdyti vėliau). 
SODRA 
Žinutė naudojantis piliečių informavimo sistema, kviečianti senjorus vakcinuotis bei paraginti vakcinuotis savo vyresnius artimuosius. Veiklos įgyvendinimas numatytas balandžio 12 d. LR Vidaus reikalų ministerija 
Parengti maketai informacinių lankstinukų (Informaciniai lankstinukai apie vakcinas, Informaciniai lankstinukai su visų savivaldybių kontaktais, Informaciniai lankstinukai rusų, lenkų kalbomis). 
Lankstinukus institucijos gali spausdinti ir platinti savo turimoms auditorijoms.  Iki šio momento LR Sveikatos apsaugos ministerija jau yra suderinę, kad skrajutes spausdinasi ir dalina patys – visos 60 savivaldybių (dalinama ir per šeimos gydytojus), Red cross, Caritas, Maltiečiai, kurie dalina senjorams per apsilankymus, SODRA, LR Kultūros ministerija  – bibliotekoms.
LR Sveikatos apsaugos ministerija 
Parengta žinutė LR ministerijų įmonių, įstaigų ir organizacijų darbuotojams, raginanti pakviesti skiepytis savo vyresnius artimuosius. 
Parengtas paraginimas tiesioginį kontaktą su senjorais turintiems šių įstaigų darbuotojams, kuriame paaiškinama kaip senjorui užsiregistruoti skiepui arba gauti visą reikiamą informaciją, arba, jei senjorui sunku užsiregistruoti pačiam, kaip perduoti jo kontaktus savivaldybėse atsakingiems asmenims, dėl tolesnės komunikacijos. 
LRVK: paprašyti savivaldybių informuoti LR Sveikatos apsaugos ministerijos lankstinuke nurodytus kontaktus, kad į juos gali kreiptis ir žmonės, norintys pranešti apie vakcinuotis norinčius asmenis, su kuriais reikia susisiekti.  
LR Kultūros ministerija, bibliotekos 

LR Žemės ūkio ministerija, ūkininkų, kaimo bendruomenės  

LR Susisiekimo ministerija, Lietuvos paštas, Lietuvos geležinkeliai, LR Energetikos ministerija, ESO 

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, socialiniai darbuotojai

 

 

 

 

 

VšĮ Laukuvos ambulatorijos teikiamų paslaugų kokybės gerinimas